sohbet
radyo dinleKarmaFM ile reklamsız müzik dinle!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Müzik Yayını Yapmak

Öncelikle radyoda çalmak istediğiniz parçaları “mp3” uzantısı olarak bilgisayarınızda bulundurmanız gerekmektedir. Programın bağlantılarını yaptıktan sonra müzik dosyalarınızı tutup, programın A sekmesinde bulunan Queue bölümüne atıyoruz.

q853

Yukarıdaki ekran görüntüsünden de görüldüğü üzere Queue penceresine müzik dosyamızı attık. Türkçe karakter sorunu yüzünden müzik isimlerinizde bu şekilde bozulmalar olacaktır. Bu sorunu diğer yazımızda çözmeye çalışacağız.
Bu kısma müzik dosyalarımızı attıktan sonra Queue penceresi içerisinden herhangi bir müzik dosyasını tutup sol üst kısımda bulunan Deck A penceresine sürükleyip bıraktığınızda artık yayına müzik girmeye hazır olacaktır. Aşağıdaki resimde sarı kutu içerisine alınan başlat butonuna basarak yayını başlatabilirsiniz.

q855

Bu işlem ile radyoismi.caster.fm web adresinde yayınınız  başlayacaktır. Başlamadıysa bu yazı serisinin önceki yazılarına bakarak ayarlarınızı gözden geçirmelisiniz.

Mikrofonla Yayında Konuşmak

Mikrofonunuzu kullanmak için Voice FX penceresi içerisindeki Mic On butonuna basıyoruz.

q857

Bu şekilde mikrofonumuz açılmış oluyor ancak bir işlemden sonra sesimiz yayına gidiyor. Mic On butonunun altında bulunan Lock talk butonuna tıklayıp yeşil renge döndükten sonra konuşmaya başlayabilirsiniz.

q858

Mikrofonunuzu açıp konuştuğunuz anda arka planda müzik çalıyorsa, ses seviyeniz müzikle aynı olacaktır ve muhtemelen müzik sesinizin önüne geçecektir. Konuşma sırasında aşağıdaki ekran görüntüsünde seçili olan Music Volume kısmından müzik sesini kısıp, sağ tarafta bulunan Mic Volume kısmından ise kendi sesinizin ayarını yapabilirsiniz.

q859

Bir yazımın daha sonuna geldik. Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle.

KarmaFM 611
Cevap bırakın